کد خبر: 80229068 (2726425) | تاریخ خبر: 24/04/1391 | ساعت: 16:6|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نشست مشترک فعالان سایبری و رسانه ای سوریه، لبنان، عراق و ایران در مشهد برگزار شد

مشهد -نشست مشترک فعالان رسانه ای سوریه، لبنان، عراق و ایران پیرامون اوضاع سوریه در ˈقرارگاه فرهنگی ولی امر مشهدˈ برگزار شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی نهضت مردمی پوسترهای عاشورا؛ در این نشست استاد وائل از کشور سوریه با بیان اینکه این کشور در حال مقاومت در برابر یک طرح تجاوزکارانه می باشد، سوریه را خط مقدم مقاومت دانست.
در ادامه دکتر نمر از دانشجویان سوری مقیم مسکو نیز که چهار تن از افراد خانواده اش در حوادث تروریستی حمص به شهادت رسیده اند نیز گفت: اگر سرشت و طبیعت ملت سوریه مقاومت نبود، رهبری اش نمی توانست از جریان مقاومت حمایت کند.
وی همچنین تاکید کرد: ما هر آنچه همراه با جریان مقاومت فلسطین و هر جریانی که بر ضد اسرائیل و صهیونیست باشد را انقلاب می دانیم.
نمر تصریح کرد:توجه به مقاومت فلسطین امروز تکلیف همه را روشن می کند.
در این جلسه علی موسوی هنرمند گرافیست از کشور عراق نیزبا اشار به نشر برخی کلیپ ها درباره اوضاع سوریه یادآورشد:این کلیپ ها و تصاویر آنها غالباً ساختگی است و گاهی اصلا در سوریه اتفاق نیافتاده و حقیقت ندارد.
به گفته وی در مواردی مخالفان مقاومت برای ساخت و تولید این کلیپ ها بازیگر آورده اند.
سهیل کریمی مستندساز کشورمان نیز دراین نشست به ساخت مستند ˈفتنه شامˈ اشاره کرده و اظهار داشت: برای تهیه این مستند دو ماه در منطقه حضور داشته و با افراد موافق و مخالف زیادی گفتگو کردم.
وی گفت: با وجود این گفتگوها می توانم بگویم فعالان سوری از طریق همان تعداد محدود رسانه هایی که در اختیار داشتند خیلی فعال تر از آنچه صدا و سیمای ما در فتنه سال 88 در زمینه روشنگری مردم انجام داد، عمل کردند.
در پایان این نشست نیز یادبود سنگ مزار امام علی ابن موسی الرضا (ع) و همچنین چفیه به عنوان نماد مقاومت به فعالان رسانه ای سوری، لبنانی و عراقی اهدا شد. ک/1
7491/659

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال